Zahada okolo BCAA | Baxline s.r.o. | Individualny vyzivovy program

Záhada okolo BCAA

Tekuté, sypké, v kapsule alebo v tablete? Všetky majú niečo do seba, ale nenechajte sa zmiasť prvým dojmom.

Zaujímate sa o zloženie suplementov, ktoré nakupujete? Alebo sa rozhodujete podľa počtu tabliet, hmotnosti balenia a ich ceny? Toto je dosť častá chyba, ktoré mnohí ľudia robia. Každá tableta môže mať inú hmotnosť, iný obsah funkčnej látky, pomocných látok, sladidiel atď.

Ak chceme porovnávať dva „rovnaké produkty“ musíme v prvom rade porovnávať množstvo funkčnej látky v tablete, pretože v prípade BCAA môžeme zistiť, že týchto látok je v produkte menej ako 60%. Vysoko čisté aminokyseliny s rozvetveným reťazcom obsahujú tri esenciálne aminokyseliny: L-leucín, L-valín a L-izoleucín.

Na čo míňame peniaze a čo si všímať pri BCAA?


 • double_arrow
  Pomer BCAA, pričom najvyššie zastúpenie má mať práve Leucínu, ktorý je hlavnou aminokyselinou BCAA.

 • double_arrow
  Aký je obsah v mg jednotlivých zastúpených aminokyselín Leucín – Izoleucín -Valín.

 • double_arrow
  Aké iné prídavné látky obsahuje BCAA? Pretože za farbivá, regulátory, protihrudkové látky, sladidlá predpokladám nechcete platiť, inak by ste si mohli kúpiť rovno sladidlo s obsahom BCAA.

 • double_arrow
  Aká je čistota produktu. To znamená, či sú tam iné látky, ktoré sa tvária ako funkčné, ale sú o triedu aj viac nižšie, ako napríklad Glutamín, ktorý je od BCAA lacnejší. Ide nám predsa o kúpu vysoko čistého BCAA bez zbytočností!

Ak si kúpite nekvalitné BCAA , v konečnom dôsledku môžete kúpiť veľmi drahý neúčinný produkt.

Ideálnym zástupcom kvalitného vysokočistého BCAA je náš produkt BCAA 8:1:1, ktorý má zvýšený pomer leucínu oproti ostatným aminokyselinám s rozvetveným reťazcom na 8:1:1. V jednej tablete obsahuje až 2000 mg BCAA. Týmto pomerom už nie je pre zabezpečenie vysokého príjmu leucínu nutné celkovú dávku zvyšovať.

Zdieľaj článok