Vytvaruj svoje telo s proteinom | Baxline s.r.o. | Individualny vyzivovy program

Vytvaruj svoje telo s proteínom

Proteíny sú najdôležitejším výživovým doplnkom pre aktívnych športovcov a pre všetkých, ktorí chcú schudnúť.

Pomáhajú:

  • pri budovaní svalovej hmoty
  • zaisťujú ochranu a regeneráciu svalového tkaniva
  • sú zdrojom energie pri nedostatku sacharidov
  • podporujú imunitný systém
  • pomáhajú regulovať hydratáciu tela

Ak pravidelne cvičíte alebo posilňujete, a NAPRIEK TOMU na svojom tele nevidíte žiadny pokrok, potom porozmýšľajte na nákupom proteínov. Proteíny vám pomôžu k zvýšeniu výkonnosti , pri budovaní svalovej hmoty a zároveň aj pri redukcii hmotnosti pri chudnutí.

Ako vybrať proteín:
  • double_arrowUprednostňujte výrobky pochádzajúce z krajín Európskej únie, pretože sú vyrábané za prísnych zdravotných noriem.
  • double_arrowZákaz používania geneticky modifikovaných plodín má pozitívny vplyv na kvalitu mlieka, z ktorého sa niektoré proteíny získavajú.
  • double_arrowProteín by nemal obsahovať mnoho prísad navyše. Sladidlá a ďalšie doplnkové látky by mali byť výhradne prírodného pôvodu, pretože chemické prísady majú na organizmus negatívny vplyv. Súhrnný obsah tukov a cukrov by nemal byť vyšší ako 30%.
  • double_arrowVyžadujte kvalitu podporenú najmodernejšími výskumy a najšetrnejším výrobnými technológiami, jedine tak dokáže vaše telo dostať to, čo potrebuje.
  • double_arrowNenechajte sa zlákať cenou niektorých výrobkov, bez toho aby ste si pozorne prečítali ich zloženie.
Ak chcete schudnúť a udržať si svalovú hmotu

Pri diéte pre udržanie svalovej hmoty, sú vhodné vysokopercentné proteínové nápoje. Majú nižší obsah cukru aj tuku a skvele doplní deficit bielkovín pri diéte. Najbežnejšie býva srvátkový koncentrát – má ideálne spektrum aminokyselín aj biologickú dostupnosť, ktoré Vám môžu pomôcť pri Vašom úsilí znížiť telesnú hmotnosť a podiel pasívne telesnej hmoty.

Srvátkový proteín

Najvyššiu biologickú dostupnosť má proteín srvátkový. Srvátkové proteíny sú najrozšírenejším a najvyhľadávanejším výživovým doplnkom pre športovcov. Sú komplexným zdrojom bielkovín – obsahujú koncentrované proteínové zložky, esenciálne aminokyseliny vrátane BCAA (aminokyseliny s rozvetveným reťazcom), vitamíny a minerály.

Najlepšie proteíny sú proteíny vyrobené metódou CFM, pretože táto metóda plne zachováva nutričnú hodnotu proteínových produktov. Vďaka tejto výrobnej technológii dochádza k takejto separácii proteínu zo srvátky, že výsledný produkt obsahuje len zanedbateľné množstvo mliečneho tuku a laktózy (mliečneho cukru) bez toho by bol ochudobnený o účinnej biologickej zložky. Technológiou CFM dochádza k šetrnému oddeleniu ušľachtilých bielkovín zo srvátky od ďalších látok, teda od zrazených (denaturovaných) bielkovín, mliečneho tuku a laktózy.

Pomer zrazených (denaturovaných) a nedenaturovaných bielkovín v bielkovinovom zdroji je spoľahlivým ukazovateľom jeho biologickej aktivity. Čím väčšie množstvo nedenaturovaných bielkovín proteínový zdroj obsahuje, tým má proteínový produkt vyššiu účinnosť.

O hlavných výhodách CFM si môžete prečítať na: Proteín 90% vysoko čístý.

Zdieľaj článok