Nastartuj rast svalov s kreatinom | Baxline s.r.o. | Individualny vyzivovy program

Naštartuj rast svalov s kreatínom

Keď vaše telo potrebuje rýchly zdroj energie, Kreatín prepožičiava svoj fosfát ADP a stáva sa z neho ATP. To vám dodáva energiu potrebnú na vysoko intenzívne cvičenie.

Prírastky svalovej sily a veľkosti sa vo veľkej miere pripisujú schopnosti účastníkov trénovať intenzívnejšie a dlhšie vďaka zvýšenému prísunu energie.

Pomáha kreatín pri chudnutí?

Keď sa niekto potrebuje zbaviť tuku, prvou a najefektívnejšou technikou je vo všeobecnosti predĺženie sérií a skrátenie prestávok za účelom vykonania viac práce v definovanom čase. Následne klienti spália viac kalórií počas a po tréningu vďaka fenoménu označovanému ako EPOC (excess post-exercise oxygen consumption / nadmerná potréningová spotreba kyslíku). Čím tvrdšie budeš trénovať, tým výraznejší je tento efekt. Z vyššie spomenutých štúdií vieme, že kreatín napomáha vykonať jedno až dve opakovania naviac v sérii a taktiež vedie k nárastu sily, čo následne umožňuje používanie ťažších hmotností v tréningu. Trénuješ viac a tvrdšie, čo sú dva veľmi účinné spôsoby na spaľovanie tuku.

Kreatín napomáha zvyšovať a udržiavať metabolicky aktívne svaly (spotrebujú viac energie). Jednoducho povedané, čim viac svalov máš, tým ťažšie môžeš trénovať a tým pádom spáliš viac kalórií, či už počas ale aj po tréningu.

Kreatín napomáha zvyšovať metabolizmus aj priamo, a to pomocou hydratácie, ktorú spôsobuje. Dobré hydratovaná bunka má tendenciu byť viac metabolická.

Zhrnutie

Dopĺňanie kreatínu zvyšuje energetické zásoby tvojho tela. Toto zvýšenie energie ti umožňuje trénovať tvrdšie a dlhšie.

Zdieľaj článok