6 tipov ako si predĺžiť život

Odborníci sa zhodujú a tvrdia, že 30 minút cvičenia denne , nefajčenie či striedma konzumácia alkoholu môže predĺžiť vaše roky bez chronických zdravotných problémov.
Podľa vedcov, zdravé životné návyky vám môžu predĺžiť život až o desať rokov.
Existuje množstvo výskumov o voľbe životného štýlu, ako je fajčenie, fyzická aktivita, pitný režim, regulácia hmotnosti a strava, ktoré ovplyvňujú našu celkovú dĺžku života a pravdepodobnosť výskytu chronických ochorení.

Len málo štúdií sa však zaoberalo tým, ako kombinácia týchto faktorov súvisí s dlhým životom bez chorôb.
Ako to teda je, dá sa pomocou dodržiavania stravy a cvičenia predĺžiť život, ale aj dĺžku života bez chronických ochorení, ako sú rakovina, kardiovaskulárne ochorenia a cukrovka?

Nedávno publikovaná štúdia od hlavného autora štúdie Dr. Frank Hu, MPH, profesor na Harvard T.H. Chan School of Public Health v Massachusetts dospela k záveru, že existujú faktory životného štýlu, ktoré môžu zvýšiť vaše šance dožiť sa vyššieho veku bez chronických zdravotných problémov.
1

Za dôležité považujeme šesť faktorov životného štýlu a medzi kľúčové príčiny klesajúcej priemernej dĺžky života patrí obezita.

6 kľúčových zdravotných faktorov:

nefajčiť
aspoň 30 minút dennej fyzickej aktivity
mierny príjem alkoholu
udržiavanie zdravej hmotnosti (definovanej ako BMI menej ako 25)
kvalitná strava
dostatočný spánok

Majte na pamäti, že zdravý životný štýl s nenáročným fyzickým cvičením, kvalitnou, vyváženou a pestrou stravou, hydratáciou a primeraným množstvom spánku dokáže zázraky, ktoré pomôžu udržať pozitívny duševný pohľad a fyzický stav. Všetci by sme predsa chceli žiť dlho a v dobrom zdraví.

Zdieľaj článok