3 tipy pre zdrave stravovanie | Baxline s.r.o. | Individualny vyzivovy program

3 tipy pre zdravé stravovanie

3 TIPY, ktoré ti uľahčia zdravé stravovanie 🥕🍇🍒

 1. Príprava jedál 🍳 🥗

  Aj keď to možno znie ako klišé, príprava jedla na celý týždeň vopred ti naozaj pomôže.

  ⏳ Ak máš málo času, jednoducho vždy si na týždeň vopred všetko potrebné nakúp. Na začiatku týždňa alebo už v nedeľu večer si uvar cestoviny alebo ryžu. Maj vždy nakúpené kuracie prsia, ryby alebo iné vhodné mäso, ktoré vieš aj za kratšiu dobu vhodne tepelne upraviť. Ak ti to viac vyhovuje, môžeš si ho po tepelnej úprave dokonca naporciovať do mrazničky rozdelené na denné dávky. Vždy maj po ruke zeleninu. 🥕

  Varenie môže zabrať viac času, ale keď máš jedlo, ktoré stačí len ohriať a naservírovať, môžeš mať výživné jedlo pripravené za pár minút.

 2. Maj ovocie na dosah ruky 🍇 🍓

  To, že mám ovocie na očiach, mi pripomína, aby som ho počas dňa jedla. Túto zásadu uplatňuj každý deň a rozhodne maj ovocie vystavené na stole a naopak rôzne pochutiny a sladkosti uložené niekde, kde ťa to nebude lákať 😊.

 3. Dodržiavaj rutinu 🌞 🌙

  Ak si aj nebudeš plánovať týždenný jedálny lístok, maj určitý súbor jedál, kde si môžeš vybrať aspoň z troch rôznych možností, bez toho, aby si nad tým dlho premýšľal.

  Maj vopred určený súbor jedál, o ktorých vieš, že ti chutia a to ti šetrí čas, keď sa musíš rozhodovať, čo budeš jesť, a zároveň ti to umožní meniť jedla podľa toho, či máš chuť na niečo sladké alebo slané. Napríklad na raňajky môžeš mať výber: palacinky s ovocím alebo omeleta so zeleninou alebo pohánková kaša s ovocím.

  Táto rutina ti pomôže aj pri nakupovaní, pretože máš v pamäti svoje pravidelné recepty.

👩‍🦰 Príprava jedál, mať ovocie na dosah ruky a dodržiavanie rutiny sú tri veci, ktoré ti pomôžu pri zdravom stravovaní. 😃

Zdieľaj článok