3 kroky ako schudnut | Baxline s.r.o. | Individualny vyzivovy program

3 jednoduché kroky ako rýchlo schudnúť

Asi nič na svete nevzbudzuje viac falošných nádejí ako prvé štyri hodiny diéty.

Ak dodržiavate rôzne diétne režimy môžete dlhodobo mať pocit hladu. Dobre nastavené stravovanie však nezanecháva tento pocit nespokojnosti.

3 kroky ako schudnúť:

 1. Obmedzte rafinované sacharidy. Ideálne je nahradiť rafinované sacharidy ako sú napríklad biele pečivo a cestoviny celozrnnými, pretože práve vďaka celozrnným sacharidom budete viac profitovať z vyššieho obsahu vlákniny a tráviť ich pomalšie. Následne vás viac zasýtia a nebudete pociťovať nespokojnosť z hladovania. Výskumy naznačujú, že diéta s nízkym obsahom sacharidov môže znížiť chuť do jedla, a následne môže viesť k tomu, že zjete menej kalórií bez toho, aby ste mali pocit hladu. Zistiť viac

 2. Jedzte bielkoviny, tuky a zeleninu. Konzumácia odporúčaného množstva bielkovín je nevyhnutná na zachovanie zdravia a svalovej hmoty počas chudnutia. Pomôcť môže aj strava s dostatočným množstvom bielkovín, ktorá zároveň:

  • zníži chuť na jedlo a nutkavé myšlienky na jedlo o 60%
  • zníži chuť na občerstvenie neskoro večer o polovicu
  • navodí pocit sýtosti

  V jednej štúdii ľudia s vyšším obsahom bielkovín zjedli denne o 441 kalórií menej. Zistiť viac

  Vaše telo potrebuje zdravé tuky bez ohľadu na to, aký stravovací plán si zvolíte. Olivový olej a avokádový olej sú skvelou voľbou pre zaradenie do vášho stravovacieho plánu.

 3. Pohyb. Cvičenie síce nie je nevyhnutnou podmienkou na chudnutie, ale pomôže vám rýchlejšie schudnúť. Ideálne je kardio cvičenie, ako je chôdza, jogging, beh, bicyklovanie alebo plávanie, ale tiež veľmi vhodné je aj posilňovanie.

Čo s kalóriami a kontrolou porcií?

Ak sa rozhodnete pre nízkosacharidový stravovací plán, nie je potrebné počítať kalórie, pokiaľ budete mať veľmi nízky príjem sacharidov a budete sa držať bielkovín, tukov a zeleniny s nízkym obsahom sacharidov.

Úspešné chudnutie si vyžaduje plánovanie, nie silu vôle.

Zdieľaj článok